نکاتی از اجرای تاسیسات آتشنشانی یك ساختمان اداری

 

سازمان آتش نشانی برای ساختمان اداری استفاده از كپسول را معمولا اجازه می دهد و برای محوطه ها از شیر هیدرانت جهت آتش نشانی استفاده شود. برای تأمین فشار شیرهای هیدرانت در تلمبه خانه اصلی استفاده می شود كه تعداد چهار عدد شیر مرد نیاز می باشد.

مطالعه بیشتر...

 

پمپ های آتش نشانی و استاندارد NFPA

 

بعضی از پمپ های آتش نشانی از نوع توربینی با محور عمودی هستند در حالیکه بقیه، پمپ های گریز از مرکز هستند، “استاندارد NFPA20 با نام پمپ های ایستگاهی برای محافظت در برابر آتش” (ویرایش ۱۹۹۹) در حکم مرجعی موثق، آخرین الزامات و سایر اطلاعات را درباره پمپ های آتشنشانی ارائه می دهد. ضمائم A و B – که جزو استاندارد NFPA20 نیستند – رئوس ارزشمندی درباره طراحی، نصب، آزمایش و نگهداری و عیب یابی پمپ های آتش نشانی بیان می کنند.

استاندارد NFPA چیست؟NFPA انجمن ملی آتشنشانی امریکا American National Fire Protection Association می باشد. NFPA استانداردها و اسنادی را جهت ایمنی در مقابل آتش وضع و منتشر می کند. در مقایسه با سایر سازمانهای مشابه، NFPA و استانداردهایش ارجحیت دارند و تمام سازمانهای مشابه نیز به استانداردهای آن احترام می گذارند و به عنوان یک مرجع می شناسند.

مطالعه بیشتر...

 

 رسوب زدایی الکترونیکی

 

سختی گیری و رسوب زدایی الکترونیکی به عنوان یک روش غیر شیمیایی و بدون نیاز به مواد شیمیایی افزودنی به آب و سازگار با محیط زیست با خواص بسیار مفید دیگر برای صنایع مختلف همواره به عنوان جایگزین مناسبی برای روش های پیشین مطرح است.

در رسوب زدایی الکترونیکی ، یک میدان الکترو مغناطیسی پیچیده و کمپلکس بافرکانس متغیر 1 کیلوهرتز تا 20 کیلو هرتز و سیکل تغییرات زمانی 10 تا 30 بار در ثانیه و ملهم از قانون آمپر و قانون القایی فارادی، بر روی یونهای املاح رسوب گذار (عمدتاً از نوع بی کربنات ها) اعمال شده و آنها را از حالت یونی خارج کرده و به شکل مولکولی تبدیل می کند.

مطالعه بیشتر...

کاربرد واژه جکوزی و ریشه آن

 جکوزی

مقدمه : ما درزبان پارسي معادل خاصي براي جكوزي نداريم در زبان انگليسي از آن با عناوين : whirl pool و hot tube يا همين نام تجارتي jacuzzy ياد مي شود كه مي توان به ترتيب آنها را : حوض آب چرخان . وان آب گرم چرخان و يا همان جكوزي ترجمه كرد به هر حال به نظر كاربرد واژه جكوزي با توجه به اينكه در بسياري از جاها و زبانها شناخته شده است مي تواند عنوان مناسبي باشد و اگر خيلي ملزم به رعايت و استفاده واژه ها فارسي هستيم مي توان از معادل هايي چون : چرخاب ، گرداب يا بقول دوست ماهشهري امان : حوض آب گرم و نظاير آن استفاده كرد .

مطالعه بیشتر...

 سیستم گندزدایی آب با روش الکترولیز نمک طعام

 روش الکترولیز نمک طعام

مدیرعامل شرکت آبفای استان ایلام گفت: استفاده از سیستم گندزدایی آب با استفاده از روش الکترولیز نمک طعام برای نخستین بار در ایلام شروع شده است. داراب بیرنوندی در بازدید ناصر خوشخبر فرماندار ایلام، از تصفیه خانه ، خط انتقال آب ، ایستگاه پمپاژ و سد ایلام با رائه گزارشی از وضعیت آب ایلام و طرح ها و برنامه های شرکت آبفا برای تأمین و توزیع آب شهروندان اظهار کرد: تأمین آب شرب بهداشتی و موضوع سلامت مردم هدف اصلی این دستگاه خدمت رسان و دغدغه اصلی کارکنان شرکت آب وفاضلاب است.

مطالعه بیشتر...

عضویت در خبرنامه

یک تصویر یک خاطره

حاضرین در سایت

ما 129 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود به سایت