کشف کرم‌های پلاستیک‌خوار؛ امیدی تازه برای محیط زیست

 

دانشمندان نوعی کرم به‌نام لارو کرم زرد را کشف کردند که نه‌تنها قابلیت گوارش و هضم پلاستیک‌های معمولی را دارد، بلکه پلاستیک‌های غیرقابل‌تجزیه مانند یونولیت را نیز گوارش می‌کند. به‌گزارش موسسه حفاظت محیط زیست دانشگاه استنفورد آمریکا، درحالی‌که کره زمین درحال غرق‌شدن زیر انبوه زباله‌های پلاستیکی است،

مطالعه بیشتر...

 

تولید تلویزیون‌های دوستدار محیط زیست در ایران

 

یکی از شرکت های تولیدکننده تلویزیون اخیرا تلویزیون‌های دوستدار محیط زیست را تولید کرده که بزودی وارد بازار ایران می‌شود. شرکت سامسونگ برای نخستین بار تلویزیون‌هایی را روانه بازار ایران کرده است که در ساخت آنها از عنصر سرطان زای کادمیوم استفاده نشده است؛ ماده‌ای که اتحادیه اروپا استفاده از آن را از سال 2018 به طور کلی ممنوع کرده است.

مطالعه بیشتر...

 

عدم سازگاری منابع موجود در کشوربا شدت مصرف انرژی 

 

متاسفانه الگوی مصرف در زمینه انرژی و آب با وضع بارندگی و منابع آب کشور سازگار نیست و در وضعی به سر می‌بریم که اوضاع آب بحرانی است.معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، در یازدهمین دوره جشن تیرگان و روز ملی دماوند با اشاره به این که در زمینه گرد و غبار (که منطقه غرب آسیا را آزار می‌دهد) و در زمینه آلودگی هوا دولت در شهرهای بزرگ دستاوردهای خوبی  داشته است، تصریح کرد: با همکاری وزارتخانه های نفت، صنعت، معدن و تجارت، کیفیت هوا نسبت به گذشته بهبود یافته است.

مطالعه بیشتر...

 

تهران منشأ آلودگی


محمد رستگاری با اشاره به اینکه آلودگی اخیر تهران ناشی از گرد وغبار بوده و این آلودگی با آلودگی ناشی از خودروها متفاوت است، گفت: آلودگی ناشی از گرد وغبار تهران منشأهای مختلف بین‌المللی، داخل کشوری و محلی دارد که از سطح استان تهران برمی‌آید.وی تصریح کرد: طبق اولویت‌بندی که برای کاهش گرد وغبار تهران صورت گرفته، تصمیم گرفتیم با منشأهای محلی برخورد کرده و اقدامات لازم در این رابطه را انجام دهیم.

مطالعه بیشتر...

 

آلودگی آب‌های زیرزمینی تهران

 

رییس ستاد محیط زیست شهرداری تهران با تاکید بر آلودگی آب‌های زیرزمینی تهران، گفت: این آب‌ها با آب‌های سطحی که آلوده نیستند ترکیب می‌شود و از لحاظ سلامت آب شرب مردم تهران در حد مجاز قرار می‌گیرد در حقیقت آب شرب مردم تهران سالم است اما اراضی کشاورزی جنوب تهران که با آب‌های زیرزمینی آلوده آبیاری می‌شود مشکلات بسیاری به وجود می‌آورند.

مطالعه بیشتر...

عضویت در خبرنامه

یک تصویر یک خاطره

حاضرین در سایت

ما 120 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود به سایت