کلیسای اصلی شهر میلان (دومو) با قدمت هفتصد ساله خود سمبل شهر میلان مرکز استان لومباردیا می باشد که در مرکز شهر و در میدانی به همین نام بنا شده است و یکی از شاهکارهای معماری سبک گوتیک ایتالیا به شمار می آید که جایگزین کلیسای سانتا ماریا ماجوره میلان در همان محل شد.

نمای این كلیسا از مرمر خاكستری و سنگ سفید كه با دایره‌هایی از مرمر رنگی تزئین شده، ساخته شده است. این كلیسا دو در عظیم برنزی دارد كه توسط جیووانی دوبولونا، مجسمه‌ساز مشهور قرن شانزدهم ایتالیا ساخته شده است. البته عبور و مرور بازدیدكنندگان این كلیسا امروزه از طریق درهای دیگری در مقابل برج كج صورت می‌گیرد كه توسط بونانو پیسانو در سال 1180 ساخته شده است و پس از نصب درهای دوبولونا، به مكان فعلی‌شان منتقل شده‌اند.

داخل این كلیسا با سنگ‌های مرمر سیاه و سفید تزئین شده و سقف و گنبد آن پوشیده از طلاكاری و سقف‌نگاره‌های رنگارنگ است. ان كلیسا پس از آن كه در سال 1595 دچار آتش‌سوزی شد، مورد بازسازی كلی قرار گرفت و بخش اعظم تزئینات و نقاشی‌های كلیسا آثاری هستند كه پس از آتش‌سوزی خلق شده‌اند.

این كلیسای جامع همچنین پیكر سنت رانیری، قدیس حامی شهر پیزا و آرامگاه هاینریش هفتم، امپراتور روم مقدس در قرون دوازده و سیزده میلادی را در خود جای داده است.

 

 

--------------

كليساي جامع دومو كه ساخت آن در سال 1064 ميلادي آغاز شد، در مركز اين محوطه تاريخي قرار دارد. اين كليسا با معماري منحصر به فرد خود، نماد و سمبل سبك معماري روميايي (رومانسك) در شهر پيزا است. نماي اين كليسا از مرمر خاكستري و سنگ سفيد كه با دايره‌هايي از مرمر رنگي تزئين شده، ساخته شده است. اين كليسا دو در عظيم برنزي دارد كه توسط جيوواني دوبولونا، مجسمه‌ساز مشهور قرن شانزدهم ايتاليا ساخته شده است. البته عبور و مرور بازديدكنندگان اين كليسا امروزه از طريق درهاي ديگري در مقابل برج كج صورت مي‌گيرد كه توسط بونانو پيسانو در سال 1180 ساخته شده است و پس از نصب درهاي دوبولونا، به مكان فعلي‌شان منتقل شده‌اند.
داخل اين كليسا با سنگ‌هاي مرمر سياه و سفيد تزئين شده و سقف و گنبد آن پوشيده از طلاكاري و سقف‌نگاره‌هاي رنگارنگ است. ان كليسا پس از آن كه در سال 1595 دچار آتش‌سوزي شد، مورد بازسازي كلي قرار گرفت و بخش اعظم تزئينات و نقاشي‌هاي كليسا آثاري هستند كه پس از آتش‌سوزي خلق شده‌اند.

اين كليساي جامع همچنين پيكر سنت رانيري، قديس حامي شهر پيزا و آرامگاه هاينريش هفتم، امپراتور روم مقدس در قرون دوازده و سيزده ميلادي را در خود جاي داده است.

 

عضویت در خبرنامه

یک تصویر یک خاطره

حاضرین در سایت

ما 148 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود به سایت