hvac training Institute دپارتمان تخصصی آموزش تاسیسات، برق و انرژی

دوره تخصصی نرم افزار کریر

هدف از برگزاري دوره

نقش برجسته ي رايانه ونرم افزارها در صنعت گرمايش ،تهويه و تهويه مطبوع يا HVAC نيز مانند ساير علوم انکار ناپذير است که در اين بين (نرم افزار تحليل ساعتي کرير ) يا carrier HAP که بخشي از خانواده E20-II نرم افزار هاي طراحي HVAC شرکت  Carrier بوده که بعنوان يکي از شناخته شده ترين ، پر کاربرد ترين ومفيد ترين نرم افزارها و اولين نرم افزار تخمين بار حرارتي و برودتي ساختمان و طراحي سيستم ها و شبيه سازي مصرف انرژي ساختمان و محاسبه هزينه هاي انرژي مي باشد . 


سرفصل دوره:
آشنايي با نرم افزار
• شروع کار با نرم افزار
• وارد کردن داده ها به نرم افزار
• نحوه کار با تاسيسات مرکزي
• محاسبات تحليل انرژي در ساختمان
• تهيه گزارشات در نرم افزار 
• شبیه سازی انرژی تاسیسات مرکزی ساختمان(محاسبه مقدار مصارف انرژی سیستم های مختلف جهت انتخاب صحیح)
• بررسي يک پروژه

مخاطبين دوره:
اين دوره براي کمک به مهندسان مشاور ، پيمانکاران تجهيزات تهويه مطبوع و ديگر افرادي که به نوعي با محاسبات بار حرارتي و برودتي و طراحي تأسيسات  HVAC در ساختمان سر و کار دارند ،طراحي گرديده است .

يافته هاي شرکت کنندگان پس از دوره:
به طور خلاصه به صورت زير ميباشد:

- عنصر( Element) : شبيه سازي ديوارها ، بام ها ، نور گيرها ، کف ها ، جدارهاي جدا کننده  (partition) ، تجهيزات روشنايي ، افراد تجهيزات برقي ، منابع متفرقه گرما و همچنين نفوذ هوا و ...

- فضا  (space) : شبيه سازي اتاق يا فضاهاي مشابه

- منطقه (zone  ) : شبيه سازي منطقه اي يا گروهي متشکل از يک يا چند فضا است.

- سيستم هوا ( Air system  ) : عبارت است از دستگاه وکنترل هاي مورد استفاده براي تامين سرمايش و گر مايش يک بخش از ساختمان ، يک سيستم هوا ، به يک يا چند منطقه سرويس مي دهد.

- تأسيسات مکانيکي يا موتورخانه (plant) : عبارت است از تجهيزات و بخش هاي کنترلي مورد استفاده براي تامين سرمايش يا گرمايش که شامل يک يا چند سيستم مي باشد . 

- ساختمان (Building) : سازهاي است که شامل تمام سيستم هاي HVAC مطرح شده مي گردد . تعريف ساختمان يک تعريف انعطاف پذير است . اين تعريف مي تواند نمايانگر گروهي از سازه ها نيز باشد .

- شبیه سازی انرژی (energy simulation) : شبیه سازی انرژی ساختمان جهت تخمین و مقایسه مصرف انرژی و بهای انرژی سالیانه برای طراحی های مختلف ساختمان ها و سیستم های HVAC، نظیر بویلر ، پمپ ها ، برج خنک کننده و دیگر تجهیزات و برای انتخاب سناریوی پیشنهادی بهینه از نظر مصرف انرژی برای مهندسان به کار می روند. شما می توانید از پس با یادگیری این بخش ، به پیشنهاد بهترین نوع سیستم انتخابی تاسیسات مرکزی به کارفرما بپردازید.
شیوه برگزاری دوره:
اين دوره به صورت فشرده و در سه روز پایانی هفته برگزار می شود و مدت زمان آن مجموعا 18 ساعت آموزش عملی و تئوری در نظر گرفته شده است. در حین برگزاری دوره مراحل طراحی یک نمونه پروژه واقعی از ابتدا تا به پایان انجام خواهد شد که این مهم به درک عمیق شما از اجزای تشکیل دهنده سیستم کمک خواهد نمود.
 

دوره تخصصی چیلرهای تراکمی

دوره تخصصی کولرگازی و اسپلیت

دوره تخصصی چیلرهای جذبی

دوره تخصصی بویلر و مشعل های صنعتی

دوره سیستم های تبرید آمونیاکی

دوره تخصصی نرم افزار کریر

پرداخت وجه آنلاین

شما اینجا هستید: Home دپارتمان مکانیک دوره تخصصی نرم افزار کریر

تصویر کلاسها

refrigeration-07.jpg