hvac training Institute دپارتمان تخصصی آموزش تاسیسات، برق و انرژی

دوره تخصصی نرم افزار کریر

مرکز دانش صنعت تاسیسات ایران با توجه به نیاز سنجی که از میان اعضای خود نموده است اقدام به برگزاری این دوره نموده و احتمال برگزاری مجدد این دوره بسته به نیاز اعضای محترم می باشد. شایان ذکر است ساختمان آموزش کاملا مجهز و کارگاه آموزشی نرم افزار مجهز به سیستم های تهویه مطبوع و دارای کلیه تجهیزات کمک آموزشی و سیستم شبکه netsup و ویدئو پرژکتور می باشد. همچنین در ساعات استراحت پذیرایی به عمل می آید. ثبت نام در دوره فقط از طریق اینترنت امکان پذیر بوده و در حال حاضر تا قبل از تشکیل دوره این امکان بر روی سایت فراهم می باشد.

http://apps1.eere.energy.gov/buildings/tools_directory/images/tools/tool_hap.jpg

 

 

هدف از برگزاري دوره

نقش برجسته ي رايانه ونرم افزارها در صنعت گرمايش ،تهويه و تهويه مطبوع يا HVAC نيز مانند ساير علوم انکار ناپذير است که در اين بين (نرم افزار تحليل ساعتي کرير ) يا carrier HAP که بخشي از خانواده E20-II نرم افزار هاي طراحي HVAC شرکت  Carrier بوده که بعنوان يکي از شناخته شده ترين ، پر کاربرد ترين ومفيد ترين نرم افزارها و اولين نرم افزار تخمين بار حرارتي و برودتي ساختمان و طراحي سيستم ها و شبيه سازي مصرف انرژي ساختمان و محاسبه هزينه هاي انرژي مي باشد .


سرفصل دوره

• آشنايي با نرم افزار
• شروع کار با نرم افزار
• وارد کردن داده ها به برم افزار
• نحوه کار با تاسيسات مرکزي
• محاسبات تحليل انرژي در ساختمان
• تهيه گزارشات در نرم افزار
• شبیه سازی انرژی تاسیسات مرکزی ساختمان(محاسبه مقدار مصارف انرژی سیستم های مختلف جهت انتخاب صحیح)
• بررسي يک پروژه

مخاطبين دوره

اين دوره براي کمک به مهندسان مشاور ، پيمانکاران تجهيزات تهويه مطبوع و ديگر افرادي که به نوعي با محاسبات بار حرارتي و برودتي و طراحي تأسيسات  HVAC در ساختمان سر و کار دارند ،طراحي گرديده است .

يافته هاي شرکت کنندگان

به طور خلاصه به صورت زير ميباشد:

- عنصر( Element) : شبيه سازي ديوارها ، بام ها ، نور گيرها ، کف ها ، جدارهاي جدا کننده  (partition) ، تجهيزات روشنايي ، افراد تجهيزات برقي ، منابع متفرقه گرما و همچنين نفوذ هوا و ...

- فضا  (space) : شبيه سازي اتاق يا فضاهاي مشابه

- منطقه (zone  ) : شبيه سازي منطقه اي يا گروهي متشکل از يک يا چند فضا است.

- سيستم هوا ( Air system  ) : عبارت است از دستگاه وکنترل هاي مورد استفاده براي تامين سرمايش و گر مايش يک بخش از ساختمان ، يک سيستم هوا ، به يک يا چند منطقه سرويس مي دهد.

- تأسيسات مکانيکي يا موتورخانه (plant) : عبارت است از تجهيزات و بخش هاي کنترلي مورد استفاده براي تامين سرمايش يا گرمايش که شامل يک يا چند سيستم مي باشد .

- ساختمان (Building) : سازهاي است که شامل تمام سيستم هاي HVAC مطرح شده مي گردد . تعريف ساختمان يک تعريف انعطاف پذير است . اين تعريف مي تواند نمايانگر گروهي از سازه ها نيز باشد .

- شبیه سازی انرژی (energy simulation) : شبیه سازی انرژی ساختمان جهت تخمین و مقایسه مصرف انرژی و بهای انرژی سالیانه برای طراحی های مختلف ساختمان ها و سیستم های HVAC، نظیر بویلر ، پمپ ها ، برج خنک کننده و دیگر تجهیزات و برای انتخاب سناریوی پیشنهادی بهینه از نظر مصرف انرژی برای مهندسان به کار می روند. شما می توانید از پس با یادگیری این بخش ، به پیشنهاد بهترین نوع سیستم انتخابی تاسیسات مرکزی به کارفرما بپردازید.
 

دوره تخصصی چیلرهای تراکمی

دوره تخصصی کولرگازی و اسپلیت

دوره تخصصی چیلرهای جذبی

دوره تخصصی بویلر و مشعل های صنعتی

دوره سیستم های تبرید آمونیاکی

دوره تخصصی نرم افزار کریر

پرداخت وجه آنلاین

شما اینجا هستید: Home گروه تاسیسات دوره تخصصی نرم افزار کریر

تصویر کلاسها

steam-trap-02.jpg