"سرآغاز"

 

پاستور می نویسد: در هر حرفه اي كه هستيد نه اجازه دهيد كه به بدبيني هاي بي حاصل آلوده شويد و نه بگذاريد كه بعضي لحظات تاسف آور كه براي هر گروهی پيش مي آيد شما را به ياس و نا اميدي بكشاند. در آرامش حاكم بر آزمايشگاه ها و كتابخانه هايتان زندگي كنيد. نخست از خود بپرسيد : براي يادگيري و خود آموزي چه كرده ام ؟

سپس همچنان كه  پيشتر مي رويد بپرسيد من براي كشورم چه كرده ام ؟ و اين پرسش را آنقدر ادامه دهيد تا به اين احساس شادي بخش و هيجان انگيز برسيد كه شايد سهم كوچكي در پيشرفت و اعتلاي بشريت داشته ايد.

 

"شمه اي از علل شکل گیری مرکز دانش صنعت تاسیسات ایران"


مرکز دانش صنعت تاسیسات ایران اولين انجمن علمي تخصصي دانش آموختگان صنعت تاسيسات ايران مي باشد كه با تكيه بر توان فني فارغ التحصيلان اين رشته ي تخصصي سعي در اصلاح ساختارهاي نادرست كنوني در صنعت تاسيسات كشور دارد.

 

ما معتقديم كه علت اساسي مشكلات اين صنعت در كشور ما بنيادي بوده و بايد نظام مدون و دقيقي براي اصلاح آن تعريف گردد كه حتما اين مهم از عهده افراد غير متخصص در اين رشته خارج است. مسائلي همچون اشكالات فراگير نظام آموزشي كه ضربات جدي به بدنه صنعت و اقتصاد ما وارد نموده است، عدم توجه درخور به اين صنعت مهم در بازار رسمي كار و نهادهاي دولتي و خصوصي و برخي سوء تدبيرهاي تخصصي در تصميم گيري و اجراي سياست هاي كلان كشور در بخش انرژي و اقتصاد، ما را بر آن داشت تا بار رسالتي عظيم را بر دوش بكشيم و با اتكال به خداوند متعال قدم در راهي نهيم كه پايان نگاه ما نقطه ي ايده آل اصلاحات ساختاري و اساسي در اين صنعت باشد.

 

برآنيم تا خشتي را نهيم كه با همياري و همدلي متخصصان مظلوم اين رشته خشت ها بر آن گذارده شود و تا ثرياي هدف مستقيم روان باشيم. دست همكاري شما متخصص گرامي را به گرمي مي فشاريم.
 
مرکز دانش صنعت تاسیسات ایران زیر نظر موسسه تحقیقات و توسعه کاربرد علوم صنعتی یک سازمان مردم نهاد غیر انتفاعی است که در راستای اصلاح ساختارهای تخصصی در صنعت تاسیسات ایران گام برمی­دارد. این مرکز با به کارگیری توان بالقوه اعضای خلاق و پویای خود درصدد است تا مرزهای دانش را در زمینه تاسیسات حرارتی و برودتی در کشور تا دور دست ها پیش برد. توسعه آموزش و پژوهش، اشتراک دانش، تشکیل کارگروه های تخصصی و گسترش مطالعات هدفمند و در پی آن ایجاد ارزش های والا از جمله کاهش مصرف انرژی و هزینه های ناشی از آن در سطح کشور، ارتقای جایگاه تخصصی رشته تاسیسات در جامعه مهندسی کشور، توسعه اشتغال مفید و پربازده متخصصان این رشته و ارتقای سطح علمی و تخصصی این رشته در کشور از مهمترین اهداف این مرکز می باشد.
 
  "برخي انديشه هاي مرکز دانش صنعت تاسیسات در حوزه نظر"

   بيشتر اوقات در جايي كه قدرت هاي بزرگ با همه تلاش خود نمي توانند تحولات بزرگ را پايه ريزي كنند، اين قدرت هاي كوچك هستند كه تحولات بزرگ را شكل مي دهند.

   گاهي انسان ها نسبت به حوادثي كه در دور دست ها اتفاق مي افتد از حوادثي كه پيرامون خود آنهاست نزديك تر مي باشند. اين پديده بي تفاوتي نسبت به اتفاقات پيرامون را به همراه دارد.

   ما معتقديم كه فردايي وجود ندارد. امروز همان آخرين فردا است. امروز بايد براي نيل به اهداف عاليمان تلاش كنيم تا ما هم تاثير مثبتي بر محيط تخصصي خود داشته باشيم.

عضویت در خبرنامه

یک تصویر یک خاطره

حاضرین در سایت

ما 44 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود به سایت